Şua İnşaat Kurumsal

Şua İnşaat 1992 yılında Nimetullah Kaya tarafından kurulmuştur. Geleceğe yön veren yapılar oluşturma hedefiyle yola çıkan Şua İnşaat, bilgi birikimi ve tecrübesiyle kente estetik, yaşama kolaylık getirmeyi başarmıştır.

Kurulduğu günden bu yana öncü olma, girişimcilik, takım çalışması ilkelerinden, sosyal sorumluluk, müşteri memnuniyeti ve istikrar gibi esaslarından taviz vermeden projelerini planlayan Şua İnşaat, müşterilerine bu sayede uzun dönem başarıyla hizmet edebilmiştir.

Şua İnşaat projelerini geleceği olan lokasyonlarda inşa ederek sakinlerine ayrıca yatırım değeri de sağlamaktadır. Şu ana kadar Elite City, Elite Side, Elite Rezidans, Elite Life gibi geniş çaplı, yeni nesil projelere imza atan Şua İnşaat, kente estetik, yaşama değer katmaya devam edecektir.

Neden Bizi Seçmelisiniz?

Şua İnşaat Kurumsal 2

Finansal Güç

İnşaat sektöründe 1992 yılından bu yana yaşama değer katan yapılara imza atan Şua İnşaat, bugüne kadar Elite City, Elite Side, Elite Rezidans, Elite Life ve Elite Concept başta olmak üzere çok sayıda yeni nesil projesini tamamen kendi öz sermayesi ile hayata geçirdi. Güçlü finansal yapısı sayesinde tüm projelerini zamanında ve eksiksiz olarak teslim eden Şua İnşaat, geçmişte olduğu gibi bugün de emin adımlarla yol almaya devam ediyor. Müşterilerinde oluşturduğu yüksek güven duygusu ile konut sektörünün önde gelen firmaları arasında yer alan Şua İnşaat, proje satışlarında şirket bünyesinde bankasız, kefilsiz kredi imkanı sağlayarak ve kişiye özel ödeme planları uygulayarak gayrimenkul sahibi olmak isteyenlere finansal anlamda büyük kolaylık sunuyor.

Yüksek Kalite

Köklü geçmişinin ışığında sahip olduğu bilgi ve deneyime, son teknoloji mimari teknikleri ve yapı ürünlerini entegre eden Şua İnşaat, bu sayede toplumsal refaha ve mutluluğa katkı sağlayan yapılar inşa ediyor. Çalışma süreçlerinin her aşamasında odak noktasına insanı koyan Şua İnşaat, projelerini yasa, yönetmelik ve teknik mevzuatlara uygun şekilde titizlikle planlıyor ve üretiyor. Deprem ülkesi Türkiye’de sağlam ve sürdürülebilir binaların hayati önem taşıdığı gerçeğini önceliği olarak belirleyen Şua İnşaat, aynı zamanda sosyal donatılar, yeşil alanlar, estetik ve kaliteden ödün vermeden güven ve huzur içinde yaşanabilecek projeler hayata geçiriyor. Projelerinde kullandığı malzemelerin büyük kısmını Şua Şirketler Grubu bünyesinde yer alan Boğaziçi Yapı’dan tedarik ederek maliyet avantajı sağlayan Şua İnşaat, her projesinin konseptine uygun özel tasarım ürünlerle yüksek kaliteli benzersiz yapılara imza atıyor.

Lokasyon Avantajı

Geleceği parlak merkezi lokasyonlarda hayata geçirdiği projeleri ile yüksek yatırım değeri sağlayan Şua İnşaat, aynı zamanda konumlandığı bölgenin mimari, sosyal ve finansal gelişimine öncülük ediyor. Bugüne kadar Halkalı, Pendik, Ümraniye Şerifali gibi İstanbul’un hızla değerlenen bölgelerinde projeler inşa eden Şua İnşaat’ın son projesi ise İstanbul’un en yüksek prim vadeden semti Kadıköy Fikirtepe’de konumlanıyor. Yatırımcılarına elit bir yaşam konseptinin yanında güvenilir bir yatırım fırsatı da sunan Şua İnşaat; kara, deniz, hava yolu ve raylı sistem gibi pek çok farklı ulaşım alternatifinin kesişim noktasında yükselen Elite Concept ile Fikirtepe’nin teslime hazır sayılı projeleri arasında alıyor. E-5 karayoluna 1 dakika mesafede, metro ve metrobüsün yanı başında yer alan Elite Concept yaklaşık olarak; Bağdat Caddesi’ne 6 dakika, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne 5 dakika, Avrasya Tüneli’ne ve Harem Arabalı Vapur İskelesi’ne 8 dakika, Kadıköy vapur iskelesine, Moda sahiline ve Kalamış Marina’ya 10 dakika ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na 20 dakika mesafede konumlanıyor.

Çevreci Yaklaşım

Konut üretimini teknik bir mühendislik çalışmasından öte çevreye ve yaşama değer katan sosyal bir olgu olarak gören Şua İnşaat, başlangıçtan bugüne tüm projelerini sürdürülebilirlik anlayışıyla hayata geçiriyor. Bu çerçevede gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakma hedefine katkıda bulunmak için çalışan Şua İnşaat, enerji ve su tasarrufundan özenle tasarlanmış geniş peyzaj alanlarına kadar her alanda doğaya dost uygulamalara imza atıyor. Doğayı korumaya ve iyileştirmeye yönelik tedbirleri projelerinin planlama aşamasında belirleyen ve attığı her adımda bu sosyal sorumluluk anlayışıyla hareket eden Şua İnşaat, bulunduğu bölgede sembol niteliği taşıyan özgün projeler üretiyor. Çevreyle olan mimari uyumuyla dikkat çeken yeni nesil projeler inşa eden Şua İnşaat, son olarak İstanbul’un en yüksek prim vadeden bölgesi Kadıköy Fikirtepe’de konumlanan doğa dostu akıllı projesi Elite Concept ile öne çıkıyor. Akıllı telefon ya da tabletlerle internet bağlantısı üzerinden kontrolü sağlanabilen akıllı ev konseptiyle yüksek enerji verimliliğine imkan tanıyan Elite Concept, bölgenin kendi içinde açık teras bahçeleri bulunan ilk projesi konumunda. Projedeki tüm peyzaj alanlarının sulaması ve klozet rezervuarlarında kullanılacak su ihtiyacı; banyo, mutfak ve lavabolarda kullanılan sular ve yağmur sularının arıtılmasıyla elde edilen gri su arıtma sistemi ile gerçekleştiriliyor. Ortak alanların aydınlatma ve sıcak su ihtiyacı için güneş enerjisinden yararlanılan Elite Concept’te, dünyaca ünlü prestijli projelerde kullanılan ve güneşe karşı yüksek performanslı koruma sağlayan özel camlar tercih edilerek ısı ve aydınlatma amaçlı enerji kullanımından ciddi oranda tasarruf sağlanırken aynı zamanda sera gazı salınımı da azaltılarak çevrenin korunmasına katkıda bulunuluyor.

Başkanın Mesajı

Başkanın Mesajı

Daha iyi bir gelecek için ne yapabiliriz?” diye düşünerek yola çıktık. Hep daha iyisini sunan bir şirket olma hedefini henüz yolun başındayken, 1992 yılında net olarak belirledik. Günün şartlarına, toplumun beklenti ve ihtiyaçlarına göre kendini yenileyen, ilerici, kalite odaklı bir şirket olarak hep en iyisini sunduk. Hazırladığımız ilk projeden son projeye kadar, modern mimari tasarımların uygulayıcısı, öncüsü olmayı amaçladık ve bu uğurda çalıştık. Şua İnşaat’ta, en üst kademeden en küçük birimimizdeki çalışana kadar hedeflerin ve hedeflenen noktaların tam olarak bilinmesine büyük önem verdik. 

Bu inanç ve kararlılıkla amacımızdan hiç vazgeçmeden istikrarla yol aldık. Sadece kendimizle yarıştık ve insanların gözü kapalı itimat ettiği, ev almaktan öte kendilerine yaşam alanı olarak seçtikleri projeler ürettik. Projelerimizde estetik anlayışın yanısıra, firmamıza güvenip tercih eden müşterilerimize komşu olan binaları ve bölgeleri de mimari estetikle buluşturduk. İnşa ettiğimiz binaların görüntülerini, çevreyle olan mimari uyumu ve dokusunu projelerimizin temeli olarak oluşturduk. Çünkü projelerimizi tasarlarken insanlığın ortak sahip olduğu en büyük yapının içinde yaşadığımız Dünya olduğuna inandık ve projelerimizi buna göre tasarladık. 

İnsanlığın geleceğinin doğadaki ekolojik dengeyi koruduğu sürece iyileşeceğini bildiğimiz için bu dengeyi koruyacak bütün detayları düşündük. Kullanımı kontrol altına alınamayan enerjilerin Dünya’mıza verdiği telafisi zor hasarlara önlem olarak tasarruf sağlayan, su kullanımını minimize eden tasarımları hayata geçirdik. Bu duyarlılık ve hassasiyetle, üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmenin gururuyla gelecekteki projelerde de doğa dostu uygulamalara yer verdik. Yaşamla ve insan enerjisiyle buluşan binlerce metrekare alanda sadece bina değil, ortak bir değer de inşa edebilmek başlangıçtan beri ilk hedefimizdi. Bizi tercih edenlerin yapılarımızdan aldıkları keyfi görünce kendimize koyduğumuz bu hedefi başardığımızı gördük ve haklı olarak gururlandık.

Şua İnşaat ekibi olarak bize güvenen, bizi tercih eden tüm müşterilerimize, iş ortaklarımıza sonsuz teşekkür ediyor, gücümüze güç, yolumuza yol katan destekçilerimizin verdiği destek ve beraberlikle nice başarılara imza atacağımızı ümit ediyoruz. 

Saygılarımla 
Nimetullah KAYA
Yönetim Kurulu Başkanı.

ŞUA GRUBU

Şua Grubu

Kurumsal 1

Boğaziçi Yapı

Şua İnşaat grup şirketlerinden olan Boğaziçi Yapı 2000 yılında kurulmuştur. Şua İnşaat’ın ürettiği yaşam alanlarının mobilya, dolap, kapı, granit ve pencere sistemleri imalatı yapan Boğaziçi Yapı, özgün tasarımları ve kalitesiyle mekanlara konfor ve estetik katmaktadır. Elite Granit doğal taş, mermer ve granit imalatı ve uygulaması, Elite Win pencere sistemleri, Elite Design ise mobilya, dolap ve kapı imalatı yapmaktadır. www.bogaziciyapi.tc

Kurumsal 2

ELITE GRANITE

Elite Granit; sanatla doğal taşları buluşturma misyonuyla 2000 yılında grup şirketlerinden olan Boğaziçi İnşaat bünyesinde kurulmuştur. Elite Granit sunduğu özgün tasarımlara ilham veren ithal granitleri, 10.000 m² açık ve 1.000 m² kapalı alanda son teknolojiyle işlemektedir. Başta Şua İnşaat projeleri olmak üzere, birçok modern yapıya kalitesiyle değer katan Elite Granit, amatör ruhunu profesyonel kadrolarla birleştirerek, hayatınıza ışıltı ve estetik katmaya devam edecektir.

Kurumsal 3

ELITE DESIGN

Elite Design; yenilikçi, modern ve kullanışlı dekorasyon çözümleri sunmak amacıyla, 2000 yılında grup şirketlerinden biri olan Boğaziçi İnşaat bünyesinde kurulmuştur. İç mekan mobilya üretiminden, CNC ağırlıklı seri üretime kadar geniş bir ürün yelpazesiyle hizmet veren Elite Design, birçok konut ve iş merkezi projesine farklı tasarımlarıyla hayat vermiştir. Elite Design, üretiminin %70’ini yurt içinde kullanmakta, %30’unu yurt dışına ihraç etmektedir. Elite Design, sunduğu özgün tasarımlar ve ürünlerle hayata artı değer katmaya devam edecektir.

Kurumsal 3

Elite Win

Elite Win, Şua İnşaat konut projelerine pencere sistemi sağlamak amacıyla 2007 yılında kurulmuştur. Rehau bayiliği bulunan Elite Win, ürünlerinde uçak yapımı ve F1’de de kullanılan Rau-Fipro bileşimli Geneo teknolojisini kullanmaktadır. Bu teknolojiyle yasal ısı yalıtım değerlerini 4’e katlayan Elite Win ile daireler daha ekonomik ısınır, evlerin estetiği göz kamaştırır.

Kurumsal 3

Elite Yönetim

Şua Grubu’nun en önemli şirketlerinden ve ortaklarından olan Elite Yönetim, Şua İnşaat projelerinin hayata geçirilmesinin ardından oluşturulan yeni yaşam alanı içerisindeki tüm temizlik, güvenlik, peyzaj mimari, ilaçlama ve havuz bakım gibi tüm hizmetlerin eksiksiz temin ve tedarik edilerek giderilmesi için çalışan bir grup şirketimizdir. Elite Yönetim, nitelikli ve donanımlı çalışma kadrosu ile hızlı çözümler üreterek, yaşam alanlarınızda sorunsuz ve güvenli bir şekilde yaşamanız için bu önemli misyonu üstlenmiştir. www.eliteyonetim.com.tr